Tematy graficzne dla Moodle 4.0

przez | 3 maja 2022

Moodle 4.0 wprowadziło nowy wygląd serwisu e-learningowego, stylizację wizualną oraz responsywny, wspólny pomiędzy różnymi urządzeniami styl i wygląd. Nowa hierarchia nawigacji jest uproszczona i bardziej czytelna dla osoby uczącej się jak i nauczyciela. Dostęp do najczęściej używanych opcji i elementów zapewnia nawigacja na kartach, która jest spójna w całej witrynie e-learningowej. Łatwiejszy i czytelniejszy jest dostęp do opcji administracji serwisu, przez co nawigowanie po całej strukturze ustawień jest łatwiejsze dla administratora. Domyślnie dostępne tematy wizualne Moodle 4.0 Boost oraz Classic są czytelne, schludne oraz intuicyjne. Całość wyglądu serwisu w wersji 4.0 sprawia, że o wiele łatwiejsze jest nawigowanie po serwisie, przez co nauczyciele i uczniowie łatwiej znajdą to czego w danej chwili potrzebują.

Zmiany w Moodle 4.0 wprowadziły także to, że istniejące i ogólnodostępne motywy graficzne muszą zostać zaktualizowane, aby obsługiwać najnowszą wersję systemu e-learningowego. Taką aktualizację otrzymał właśnie popularny motyw graficzny Academi, który zaczął wspierać wersję 4.0. W tej wersji dodano także możliwość dostosowania koloru logo/marki oraz dodano dwa style nagłówków.

Zapraszamy na stronę https://demo.moodler.pl aby zobaczyć wygląd motywu graficznego Academi oraz przetestować działanie systemu Moodle w najnowszej wersji 4.0.