Nowy Rok 2020, nowe aktualizacje Moodle

przez | 13 stycznia 2020

Nowy 2020 Rok rozpoczęty, wszystkim czytelnikom i odwiedzającym Moodlera życzę wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i jak najprzyjemniejszej pracy z systemem e-learningowym (nie tylko Moodle, ale każdym innym :-)).

Z kronikarskiego obowiązku dodam, że w dniu dzisiejszym Moodle zostało zaktualizowano, w wyniku czego ukazały się wersje systemu: 3.8.1, 3.7.4 oraz dwie wersje zawierające jedynie poprawki bezpieczeństwa – 3.6.8 oraz 3.5.10. Wersja 3.5.10 jest wersją już bardzo starą, nie będzie już ulepszana, ale będzie otrzymywała jedynie poprawki dotyczące bezpieczeństwa do maja 2021 roku.

W przypadku wersji 3.6.8 sytuacja wygląda podobnie, choć już nie tak różowo jak w 3.5.x, gdyż ta wersja systemu będzie wspierana do maja br.

Co znajdziemy w nowych wersjach 3.8.x oraz 3.7.x obok typowych “załatanych dziur”? Poprawiono m.in. problem z wyświetlaniem materiałów SCORM w oknie dla klasycznego motywu, błąd uniemożliwiający usuwanie zgłoszeń przez nauczyciela, problemy z kalendarzem, czy cronem.

Więcej informacji o nowych wydaniach systemu e-learningowego Moodle można otrzymać pod adresem: https://docs.moodle.org/dev/Moodle_3.8.1_release_notes, zaś nowe wersje można pobrać tutaj: https://download.moodle.org.