Premiera Moodle 4.1

przez | 2022-11-28

Najnowsza wersja systemu e-learningowego Moodle pojawiła się w dniu dzisiejszym. Drzewo 4.1 jest przygotowane w oparciu o funkcje i znane środowisku Moodlerów ulepszenia z wersji 4.0.x. Wersja 4.1 jest oznaczona LTS (Long Term Support) czyli będzie długofalowo wspierana w zakresie poprawek bezpieczeństwa, a dokładnie przez 3 lata.

W najnowszej wersji Moodle 4.1 wprowadzono ulepszenie w zakresie wyglądu, wizualizacji i dostępu do poszczególnych funkcji systemowych. Zmieniono stronę startową, elementy takie jak galeria obrazów, zmodyfikowane ustawienia Dziennika ocen (tak by ułatwić jego nawigację), Zasobów. Ulepszono edytor tekstów TinyMCE który otrzymał wersję 6, Moodle 4.1 zawiera także lepsze wsparcie dla systemu wideokonferencyjnego BigBlueButton. Zmodyfikowana została także funkcja banku pytań w quizie, zwiększono możliwości definiowania raportów w systemie oraz dodano formularz “kontaktu z pomocą techniczną”.

Wszelkie zmiany jakie wprowadzono w nowej wersji systemu e-learningowego Moodle 4.1 opisane są w tym dokumencie: https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=441029 oraz https://moodledev.io/general/releases/4.1.

System Moodle 4.1 można pobrać z adresu: https://download.moodle.org/releases/latest/.