Moodle 3.11 wydany!

przez | 17 maja 2021

Moodle 3.11 został wydany w dniu dzisiejszym. Jest to wersja systemu uznawana przez jego twórców za przejściową w drodze do opracowywanej równolegle i od wielu miesięcy wersji 4.0. Jednakże, nie można zapominać, że każda nowa wersja tego systemu e-learningowego przynosi zmiany funkcjonalne i przede wszystkim te, dotyczące bezpieczeństwa.

W Moodle 3.11 pojawiło się kilka ulepszeń, m.in.:

  • dodanie szybkiego podglądu dla osób uczących się z informacją o terminie zakończenia danych modułów/zadań i wymaganiach dot. ukończenia kursu,
  • odznaki (openbadges) w wersji 2.1,
  • ulepszenie quizów (m.in. pytań otwartych, jak i zautomatyzowanie typowych działań),
  • ulepszenia dotyczące modułu H5P,
  • zmiany w odtwarzaczach audio/wideo.

Informacje dotyczące wprowadzonych zmian w Moodle 3.11 znajdują się tutaj: https://docs.moodle.org/311/en/New_features oraz https://docs.moodle.org/dev/Moodle_3.11_release_notes.

Moodle 3.11 można pobrać z adresu: https://download.moodle.org/releases/latest/.

Wszystkie osoby zainteresowane zapoznaniem się z wersją 3.11 Moodle – zapraszamy do zalogowania się do serwisu demo.moodler.pl. Login i hasło znajdą Państwo tutaj: https://www.moodler.pl/demo-moodle/.

Jednocześnie moodle.org poinformowało o prowadzonych pracach nad wersją systemu 4.0, który ma się charakteryzować m.in.: poprawą w nawigacji w systemie, zmianami w tworzeniu i edycji kursów czy dodawaniu nowych użytkowników. System będzie miał zmienione i rozbudowane raporty, a także będzie zintegrowana wtyczka BBB z Moodle.