Moodle 3.3 i BBB

Moodle 3.3 i BBB

Rozwijając tytuł – chodzi o współpracę Moodle w wersji 3.3 i BigBlueButton – czyli jeden z lepszych systemów wideokonferencyjnych. Najnowszy BBB wydany (24 maja) w wersji 1.1 pozwala na: tworzenie stenogramów (napisów w różnych językach) do przeprowadzonych wcześniej wideokonferencji czy wystąpień online; szybsze udostępnianie systemowego ekran – działające w każdej popularnej przeglądarce z wykorzystaniem aplikacji Java; łatwiejsze uruchamianie spotkań wirtualnych, zapraszanie użytkowników oraz edycję nagrań na serwerze; a także tworzenie mniejszych wirtualnych konferencji w przypadku kiedy na jedną zapisało się wielu użytkowników.

Warto wspomnieć, iż BBB od wielu lat współpracuje z Moodle i wydaje kolejne wtyczki umożliwiające integrację obydwu narzędzi. Tym razem została zaktualizowana i wydana nowa wtyczka pozwalająca na współpracę Moodle od wersji 1.9 do 3.3 z najnowszą wersją BBB 1.1.

Najnowsza wtyczka integrująca Moodle z BBB znajduje się pod tym adresem: https://moodle.org/plugins/browse.php?list=set&id=2

Dodaj komentarz